
Carved Teak Wood Scuplture On A Base - Smooth By Kalalou
This wood sculpture on a base is smooth. The abstract shape brings to mind a breeze or wings in flight. Keep it near the ocean or where you wish to feel the breeze.
Specifications
| Product Dimension: | 23" L x 7.5" W x 33.5" H |
| Product Material: | Teakwood |
| Product Finish: | Natural |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | DRA1009 |
| Product UPC: | 8416281102976 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted By Skilled Artisans In Indonesia. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Carved Teak Wood Scuplture On A Base - Smooth By Kalalou
This wood sculpture on a base is smooth. The abstract shape brings to mind a breeze or wings in flight. Keep it near the ocean or where you wish to feel the breeze.
Specifications
| Product Dimension: | 23" L x 7.5" W x 33.5" H |
| Product Material: | Teakwood |
| Product Finish: | Natural |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | DRA1009 |
| Product UPC: | 8416281102976 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted By Skilled Artisans In Indonesia. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This wood sculpture on a base is smooth. The abstract shape brings to mind a breeze or wings in flight. Keep it near the ocean or where you wish to feel the breeze.
Specifications
| Product Dimension: | 23" L x 7.5" W x 33.5" H |
| Product Material: | Teakwood |
| Product Finish: | Natural |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | DRA1009 |
| Product UPC: | 8416281102976 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted By Skilled Artisans In Indonesia. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























