
Carved Teak Wood Scuplture On A Base - Perforated By Kalalou
This perforated teak wood sculpture on a base keeps the air moving. Use one in your ocean-side villa or guest bathroom. Get creative and hang your earrings or let the natural wood shine through.
Specifications
| Product Dimension: | 11.5" L x 7.5" W x 34" H |
| Product Material: | Teakwood |
| Product Finish: | Natural |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | DRA1008 |
| Product UPC: | 8416281102966 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted By Skilled Artisans In Indonesia. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Carved Teak Wood Scuplture On A Base - Perforated By Kalalou
This perforated teak wood sculpture on a base keeps the air moving. Use one in your ocean-side villa or guest bathroom. Get creative and hang your earrings or let the natural wood shine through.
Specifications
| Product Dimension: | 11.5" L x 7.5" W x 34" H |
| Product Material: | Teakwood |
| Product Finish: | Natural |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | DRA1008 |
| Product UPC: | 8416281102966 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted By Skilled Artisans In Indonesia. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This perforated teak wood sculpture on a base keeps the air moving. Use one in your ocean-side villa or guest bathroom. Get creative and hang your earrings or let the natural wood shine through.
Specifications
| Product Dimension: | 11.5" L x 7.5" W x 34" H |
| Product Material: | Teakwood |
| Product Finish: | Natural |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | DRA1008 |
| Product UPC: | 8416281102966 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted By Skilled Artisans In Indonesia. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























