
Carston Industrial Chic Coat Rack By Homeroots
This vintage coat rack will stylishly enhance your space. Featuring an industrial chic aesthetic, it is hand crafted from iron, mango wood solids.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 70.5 H x 19 W x 19 D |
| Product Color: | Multi-Color |
| Product Material: | Iron |
| Product Finish: | Industrial Chic |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product SKU: | 389240 |
| Product UPC: | 4512822871134 |
Additional Information
| carston industrial chic coat rack |
| industrial chic coat rack |
| carston industrial chic coat |
| chic coat rack |
| carston industrial chic |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $644.94
-65%$644.94
$225.73More Images





Carston Industrial Chic Coat Rack By Homeroots
This vintage coat rack will stylishly enhance your space. Featuring an industrial chic aesthetic, it is hand crafted from iron, mango wood solids.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 70.5 H x 19 W x 19 D |
| Product Color: | Multi-Color |
| Product Material: | Iron |
| Product Finish: | Industrial Chic |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product SKU: | 389240 |
| Product UPC: | 4512822871134 |
Additional Information
| carston industrial chic coat rack |
| industrial chic coat rack |
| carston industrial chic coat |
| chic coat rack |
| carston industrial chic |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This vintage coat rack will stylishly enhance your space. Featuring an industrial chic aesthetic, it is hand crafted from iron, mango wood solids.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 70.5 H x 19 W x 19 D |
| Product Color: | Multi-Color |
| Product Material: | Iron |
| Product Finish: | Industrial Chic |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product SKU: | 389240 |
| Product UPC: | 4512822871134 |
Additional Information
| carston industrial chic coat rack |
| industrial chic coat rack |
| carston industrial chic coat |
| chic coat rack |
| carston industrial chic |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























