
Car Coffee Table By Homeroots
Get this beautiful option for your living room. Our antique coffee table is made of metal crafted in antique style and provides a classic way to serve drinks, snacks and beverages. It also becomes the focal point in any decor and comes with a silver finish to make it even more outstanding. Set it up beside your sofa for that wholesome lift.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 26in W x 62in D x 21in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Wood Species: | Mango |
| Product Color: | Silver |
| Finish: | Antiqued |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374324 |
| Product UPC: | 4512839433011 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 62 21 Car Coffee Table |
| 21 Car Coffee Table |
| Car Coffee Table |
| 26 62 21 Car Coffee |
| 62 21 Car Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,039.34
-65%$1,039.34
$363.77More Images




Car Coffee Table By Homeroots
Get this beautiful option for your living room. Our antique coffee table is made of metal crafted in antique style and provides a classic way to serve drinks, snacks and beverages. It also becomes the focal point in any decor and comes with a silver finish to make it even more outstanding. Set it up beside your sofa for that wholesome lift.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 26in W x 62in D x 21in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Wood Species: | Mango |
| Product Color: | Silver |
| Finish: | Antiqued |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374324 |
| Product UPC: | 4512839433011 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 62 21 Car Coffee Table |
| 21 Car Coffee Table |
| Car Coffee Table |
| 26 62 21 Car Coffee |
| 62 21 Car Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Get this beautiful option for your living room. Our antique coffee table is made of metal crafted in antique style and provides a classic way to serve drinks, snacks and beverages. It also becomes the focal point in any decor and comes with a silver finish to make it even more outstanding. Set it up beside your sofa for that wholesome lift.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 26in W x 62in D x 21in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Wood Species: | Mango |
| Product Color: | Silver |
| Finish: | Antiqued |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374324 |
| Product UPC: | 4512839433011 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 62 21 Car Coffee Table |
| 21 Car Coffee Table |
| Car Coffee Table |
| 26 62 21 Car Coffee |
| 62 21 Car Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























