
Cappuccino Contempo Wooden Two Drawer Nightstand By Homeroots
Spice up your bedroom with this Cappuccino Contempo Wooden Two Drawer Nightstand. Our nightstand combines beauty and versatility to help get your room organized as well as brighten the atmosphere. It features a modern shape cappuccino finish and 2 easy glide drawers that offer perfect storage space for your personal essentials. It is Features quality construction with wood solids & veneer, and classic nickel hardware. 24" x 24" x 16".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 24 H x 24 W x 16 D |
| Product Material: | Select Solids And Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Cappuccino (Brown) Finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399270 |
| Product UPC: | 808230075863 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cappuccino Contempo Wooden Drawer Nightstand |
| Contempo Wooden Drawer Nightstand |
| Cappuccino Contempo Wooden Drawer |
| Wooden Drawer Nightstand |
| Contempo Wooden Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Cappuccino Contempo Wooden Two Drawer Nightstand By Homeroots
Spice up your bedroom with this Cappuccino Contempo Wooden Two Drawer Nightstand. Our nightstand combines beauty and versatility to help get your room organized as well as brighten the atmosphere. It features a modern shape cappuccino finish and 2 easy glide drawers that offer perfect storage space for your personal essentials. It is Features quality construction with wood solids & veneer, and classic nickel hardware. 24" x 24" x 16".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 24 H x 24 W x 16 D |
| Product Material: | Select Solids And Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Cappuccino (Brown) Finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399270 |
| Product UPC: | 808230075863 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cappuccino Contempo Wooden Drawer Nightstand |
| Contempo Wooden Drawer Nightstand |
| Cappuccino Contempo Wooden Drawer |
| Wooden Drawer Nightstand |
| Contempo Wooden Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Spice up your bedroom with this Cappuccino Contempo Wooden Two Drawer Nightstand. Our nightstand combines beauty and versatility to help get your room organized as well as brighten the atmosphere. It features a modern shape cappuccino finish and 2 easy glide drawers that offer perfect storage space for your personal essentials. It is Features quality construction with wood solids & veneer, and classic nickel hardware. 24" x 24" x 16".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 24 H x 24 W x 16 D |
| Product Material: | Select Solids And Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Cappuccino (Brown) Finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399270 |
| Product UPC: | 808230075863 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cappuccino Contempo Wooden Drawer Nightstand |
| Contempo Wooden Drawer Nightstand |
| Cappuccino Contempo Wooden Drawer |
| Wooden Drawer Nightstand |
| Contempo Wooden Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























