
Cameron Industrial Chic Drawer Chest By Homeroots
The Cameron chest is made entirely of iron. The industrial chic metalworks finish adds style to your space while the six pull out drawers offer ample storage to tuck away all your necessities. The crackle finish makes this chest seem as if it’s been part of your home for centuries.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 23in W x 12in D x 34in H |
| Product Material: | Iron |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Metalworks |
| Product Color: | Bronze |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876399 |
| Product SKU: | 389728 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cameron Industrial Chic Drawer Chest |
| Industrial Chic Drawer Chest |
| Cameron Industrial Chic Drawer |
| Chic Drawer Chest |
| Industrial Chic Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $715.48
-65%$715.48
$250.42More Images





Cameron Industrial Chic Drawer Chest By Homeroots
The Cameron chest is made entirely of iron. The industrial chic metalworks finish adds style to your space while the six pull out drawers offer ample storage to tuck away all your necessities. The crackle finish makes this chest seem as if it’s been part of your home for centuries.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 23in W x 12in D x 34in H |
| Product Material: | Iron |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Metalworks |
| Product Color: | Bronze |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876399 |
| Product SKU: | 389728 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cameron Industrial Chic Drawer Chest |
| Industrial Chic Drawer Chest |
| Cameron Industrial Chic Drawer |
| Chic Drawer Chest |
| Industrial Chic Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Cameron chest is made entirely of iron. The industrial chic metalworks finish adds style to your space while the six pull out drawers offer ample storage to tuck away all your necessities. The crackle finish makes this chest seem as if it’s been part of your home for centuries.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 23in W x 12in D x 34in H |
| Product Material: | Iron |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Metalworks |
| Product Color: | Bronze |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876399 |
| Product SKU: | 389728 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cameron Industrial Chic Drawer Chest |
| Industrial Chic Drawer Chest |
| Cameron Industrial Chic Drawer |
| Chic Drawer Chest |
| Industrial Chic Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























