
Camel Fringe Striped Pouf By Homeroots
Who said poufs need to be simple and plain? Add something extra to your living room or bedroom with this Camel Fringe Stripe Pouf, complete with fringes everywhere and playful tassels on each corner. The camel color of the pillow looks fresh, updated, and stylish and the tassles and shag give it great texture and dimension. Use as a footrest, as a seat, or a table. 36” x 24” x 12”
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 24" W x 12" D |
| Product Color: | Beige and Brown |
| Product Material: | Cotton |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383107 |
| Product UPC: | 4512822739489 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $159.68
-65%$159.68
$55.89More Images




Camel Fringe Striped Pouf By Homeroots
Who said poufs need to be simple and plain? Add something extra to your living room or bedroom with this Camel Fringe Stripe Pouf, complete with fringes everywhere and playful tassels on each corner. The camel color of the pillow looks fresh, updated, and stylish and the tassles and shag give it great texture and dimension. Use as a footrest, as a seat, or a table. 36” x 24” x 12”
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 24" W x 12" D |
| Product Color: | Beige and Brown |
| Product Material: | Cotton |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383107 |
| Product UPC: | 4512822739489 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Who said poufs need to be simple and plain? Add something extra to your living room or bedroom with this Camel Fringe Stripe Pouf, complete with fringes everywhere and playful tassels on each corner. The camel color of the pillow looks fresh, updated, and stylish and the tassles and shag give it great texture and dimension. Use as a footrest, as a seat, or a table. 36” x 24” x 12”
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 24" W x 12" D |
| Product Color: | Beige and Brown |
| Product Material: | Cotton |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383107 |
| Product UPC: | 4512822739489 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























