
c1957 Harley-Davidson Sportster Sculpture By Homeroots
A beautiful replica of the iconic Harley of the 50s, the c1957 Harley-Davidson Sportster Sculpture is handmade out of metal and accurately detailed. Starting with the seat and the handles, this replica features all the original details of this Harley motorcycle. With a scale of 1:12, it is a sought-after piece for collectors and Harley enthusiasts. 3.5" x 9" x 5.5"
Specifications
| Product Dimensions: | 3.5" H x 9" W x 5.5" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401139 |
| Product UPC: | 808230094543 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $104.58
-65%$104.58
$36.60More Images








c1957 Harley-Davidson Sportster Sculpture By Homeroots
A beautiful replica of the iconic Harley of the 50s, the c1957 Harley-Davidson Sportster Sculpture is handmade out of metal and accurately detailed. Starting with the seat and the handles, this replica features all the original details of this Harley motorcycle. With a scale of 1:12, it is a sought-after piece for collectors and Harley enthusiasts. 3.5" x 9" x 5.5"
Specifications
| Product Dimensions: | 3.5" H x 9" W x 5.5" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401139 |
| Product UPC: | 808230094543 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A beautiful replica of the iconic Harley of the 50s, the c1957 Harley-Davidson Sportster Sculpture is handmade out of metal and accurately detailed. Starting with the seat and the handles, this replica features all the original details of this Harley motorcycle. With a scale of 1:12, it is a sought-after piece for collectors and Harley enthusiasts. 3.5" x 9" x 5.5"
Specifications
| Product Dimensions: | 3.5" H x 9" W x 5.5" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401139 |
| Product UPC: | 808230094543 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























