
c1926 ZB-26 Czech Light Machine Gun Sculpture By Homeroots
Charming and eye-catching, the c1926 ZB-26 Czech Light Machine Gun Sculpture is a unique handmade replica Czech machine gun that was used extensively in WWII. Intricately detailed, it features a muzzle flash hider, canted iron sight, and wood detailing. An extraordinary replica for hanging on a wall or above a fireplace. It is a perfect gift for history or gun enthusiasts. 2" x 48" x 15"
Specifications
| Product Dimensions: | 2" H x 48" W x 15" D |
| Product Color: | Multi-Color |
| Product Material: | Iron / wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401144 |
| Product UPC: | 808230094598 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $363.65
-65%$363.65
$127.28More Images








c1926 ZB-26 Czech Light Machine Gun Sculpture By Homeroots
Charming and eye-catching, the c1926 ZB-26 Czech Light Machine Gun Sculpture is a unique handmade replica Czech machine gun that was used extensively in WWII. Intricately detailed, it features a muzzle flash hider, canted iron sight, and wood detailing. An extraordinary replica for hanging on a wall or above a fireplace. It is a perfect gift for history or gun enthusiasts. 2" x 48" x 15"
Specifications
| Product Dimensions: | 2" H x 48" W x 15" D |
| Product Color: | Multi-Color |
| Product Material: | Iron / wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401144 |
| Product UPC: | 808230094598 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Charming and eye-catching, the c1926 ZB-26 Czech Light Machine Gun Sculpture is a unique handmade replica Czech machine gun that was used extensively in WWII. Intricately detailed, it features a muzzle flash hider, canted iron sight, and wood detailing. An extraordinary replica for hanging on a wall or above a fireplace. It is a perfect gift for history or gun enthusiasts. 2" x 48" x 15"
Specifications
| Product Dimensions: | 2" H x 48" W x 15" D |
| Product Color: | Multi-Color |
| Product Material: | Iron / wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401144 |
| Product UPC: | 808230094598 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























