
c1924 Bugatti Bronze and Silver Racecar Model Sculpture By Homeroots
Add some striking desk or shelf décor to your space with this c1924 Bugatti Bronze and Silver Racecar Model Sculpture. This type 35 Bugatti model features the five famously iconic tires, exquisite detailing within the car, and bronze and silver paint details to give it an exciting look. A great accent for your car enthusiast or race car collector! 4" x 14" x 5.3
Specifications
| Product Dimensions: | 4.25" H x 5.25" W x 14" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Resin |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401145 |
| Product UPC: | 808230094604 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $89.41
-65%$89.41
$31.29More Images








c1924 Bugatti Bronze and Silver Racecar Model Sculpture By Homeroots
Add some striking desk or shelf décor to your space with this c1924 Bugatti Bronze and Silver Racecar Model Sculpture. This type 35 Bugatti model features the five famously iconic tires, exquisite detailing within the car, and bronze and silver paint details to give it an exciting look. A great accent for your car enthusiast or race car collector! 4" x 14" x 5.3
Specifications
| Product Dimensions: | 4.25" H x 5.25" W x 14" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Resin |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401145 |
| Product UPC: | 808230094604 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add some striking desk or shelf décor to your space with this c1924 Bugatti Bronze and Silver Racecar Model Sculpture. This type 35 Bugatti model features the five famously iconic tires, exquisite detailing within the car, and bronze and silver paint details to give it an exciting look. A great accent for your car enthusiast or race car collector! 4" x 14" x 5.3
Specifications
| Product Dimensions: | 4.25" H x 5.25" W x 14" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Resin |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401145 |
| Product UPC: | 808230094604 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























