
c1924 Bugatti Bronze and Silver Open Frame Racecar Sculpture By Homeroots
Add some striking desk or shelf décor to your space with this c1924 Bugatti Bronze and Silver Open Frame Racecar Model Sculpture. This type 35 Bugatti model features the five famously iconic tires and a open skeleton frame that showcases the silver and bronze details. A great accent for your car enthusiast or race car collector! 4" x 15.3" x 5
Specifications
| Product Dimensions: | 4" H x 5" W x 15.25" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401146 |
| Product UPC: | 808230094611 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $95.43
-65%$95.43
$33.40More Images








c1924 Bugatti Bronze and Silver Open Frame Racecar Sculpture By Homeroots
Add some striking desk or shelf décor to your space with this c1924 Bugatti Bronze and Silver Open Frame Racecar Model Sculpture. This type 35 Bugatti model features the five famously iconic tires and a open skeleton frame that showcases the silver and bronze details. A great accent for your car enthusiast or race car collector! 4" x 15.3" x 5
Specifications
| Product Dimensions: | 4" H x 5" W x 15.25" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401146 |
| Product UPC: | 808230094611 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add some striking desk or shelf décor to your space with this c1924 Bugatti Bronze and Silver Open Frame Racecar Model Sculpture. This type 35 Bugatti model features the five famously iconic tires and a open skeleton frame that showcases the silver and bronze details. A great accent for your car enthusiast or race car collector! 4" x 15.3" x 5
Specifications
| Product Dimensions: | 4" H x 5" W x 15.25" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401146 |
| Product UPC: | 808230094611 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























