
c1909 Rolls Royce Ghost Edition Model Car Model Sculpture By Homeroots
A must have for the collector and enthusiast, this c1909 Rolls Royce Ghost Edition Model Car Sculpture is made of 100% iron and with a scale of 1:10 is designed to be an authentic replica. This unique vintage model is a piece of art that comes complete with authentic and intricate details inclduing classic wheels with spokes, big fenders, hood ornament, headlights, two rows of seats and convertible. 7.5" x 19.5" x 8.5
Specifications
| Product Dimensions: | 7.5" H x 8.5" W x 19.5" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401129 |
| Product UPC: | 808230094444 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





c1909 Rolls Royce Ghost Edition Model Car Model Sculpture By Homeroots
A must have for the collector and enthusiast, this c1909 Rolls Royce Ghost Edition Model Car Sculpture is made of 100% iron and with a scale of 1:10 is designed to be an authentic replica. This unique vintage model is a piece of art that comes complete with authentic and intricate details inclduing classic wheels with spokes, big fenders, hood ornament, headlights, two rows of seats and convertible. 7.5" x 19.5" x 8.5
Specifications
| Product Dimensions: | 7.5" H x 8.5" W x 19.5" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401129 |
| Product UPC: | 808230094444 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A must have for the collector and enthusiast, this c1909 Rolls Royce Ghost Edition Model Car Sculpture is made of 100% iron and with a scale of 1:10 is designed to be an authentic replica. This unique vintage model is a piece of art that comes complete with authentic and intricate details inclduing classic wheels with spokes, big fenders, hood ornament, headlights, two rows of seats and convertible. 7.5" x 19.5" x 8.5
Specifications
| Product Dimensions: | 7.5" H x 8.5" W x 19.5" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401129 |
| Product UPC: | 808230094444 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























