
c1897 Grey Whale XL Wall Decor By Homeroots
Rustic and imperfect by design, this c1897 Grey Whale XL Wall Décor is a unique and colorful way to bring some vintage Nantucket memorabilia to your space. This casual, rectangular piece of art is printed on genuine wood with knots and grains that give it an authentic look and feel. This vintage wall art is a unique addition to any beach house, office, living space, or bedroom. 25" x 40" 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 25" H x 40" W x 2" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401565 |
| Product UPC: | 808230098800 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $167.21
-65%$167.21
$58.52More Images

c1897 Grey Whale XL Wall Decor By Homeroots
Rustic and imperfect by design, this c1897 Grey Whale XL Wall Décor is a unique and colorful way to bring some vintage Nantucket memorabilia to your space. This casual, rectangular piece of art is printed on genuine wood with knots and grains that give it an authentic look and feel. This vintage wall art is a unique addition to any beach house, office, living space, or bedroom. 25" x 40" 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 25" H x 40" W x 2" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401565 |
| Product UPC: | 808230098800 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Rustic and imperfect by design, this c1897 Grey Whale XL Wall Décor is a unique and colorful way to bring some vintage Nantucket memorabilia to your space. This casual, rectangular piece of art is printed on genuine wood with knots and grains that give it an authentic look and feel. This vintage wall art is a unique addition to any beach house, office, living space, or bedroom. 25" x 40" 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 25" H x 40" W x 2" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401565 |
| Product UPC: | 808230098800 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























