
c1870 High Wheeler Bicycle Sculpture By Homeroots
Spark up your library or living room with this c1870 High Wheeler Bicycle Sculpture. This unique vintage bicyle model is a piece of art that features authentic and intricate details inclduing iron spoke wheels, seat, light weight frame, and pedals. Accent your shelves with this fashionable and historic looking replica today. 8.5" x 9.5" x 3.5"
Specifications
| Product Dimensions: | 8.5" H x 3.5" W x 9.5" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Resin |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401110 |
| Product UPC: | 808230094253 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images








c1870 High Wheeler Bicycle Sculpture By Homeroots
Spark up your library or living room with this c1870 High Wheeler Bicycle Sculpture. This unique vintage bicyle model is a piece of art that features authentic and intricate details inclduing iron spoke wheels, seat, light weight frame, and pedals. Accent your shelves with this fashionable and historic looking replica today. 8.5" x 9.5" x 3.5"
Specifications
| Product Dimensions: | 8.5" H x 3.5" W x 9.5" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Resin |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401110 |
| Product UPC: | 808230094253 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Spark up your library or living room with this c1870 High Wheeler Bicycle Sculpture. This unique vintage bicyle model is a piece of art that features authentic and intricate details inclduing iron spoke wheels, seat, light weight frame, and pedals. Accent your shelves with this fashionable and historic looking replica today. 8.5" x 9.5" x 3.5"
Specifications
| Product Dimensions: | 8.5" H x 3.5" W x 9.5" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Resin |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401110 |
| Product UPC: | 808230094253 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























