
c1870 High Wheeler Bicycle Bookends By Homeroots
Spark up your library or study with these c1870 High Wheeler Bicycle Bookends. These unique vintage bicyle bookends have authentic and intricate details inclduing iron spoke wheels, seat, light weight frame, and pedals. Accent your shelves with these fashionable and historic looking bookeneds. 8.5"H.
Specifications
| Product Dimensions: | 8.5" H x 5.25" W x 12" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Polystone |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401127 |
| Product UPC: | 808230094420 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




c1870 High Wheeler Bicycle Bookends By Homeroots
Spark up your library or study with these c1870 High Wheeler Bicycle Bookends. These unique vintage bicyle bookends have authentic and intricate details inclduing iron spoke wheels, seat, light weight frame, and pedals. Accent your shelves with these fashionable and historic looking bookeneds. 8.5"H.
Specifications
| Product Dimensions: | 8.5" H x 5.25" W x 12" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Polystone |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401127 |
| Product UPC: | 808230094420 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Spark up your library or study with these c1870 High Wheeler Bicycle Bookends. These unique vintage bicyle bookends have authentic and intricate details inclduing iron spoke wheels, seat, light weight frame, and pedals. Accent your shelves with these fashionable and historic looking bookeneds. 8.5"H.
Specifications
| Product Dimensions: | 8.5" H x 5.25" W x 12" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Polystone |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401127 |
| Product UPC: | 808230094420 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























