
Bugatti Type 35 Sculpture By Homeroots
A true gem for automotive enthusiasts, the Bugatti Type 35 Sculpture is an authentic replica of Bugatti's most successful racing car. Handcrafted out of metal this model features many original details: engine, rolling wheels, grills, side mirrors, and blue paint. It is a real eye-catcher and a perfect display piece. 4" x 14" x 5.5"
Specifications
| Product Dimensions: | 4" H x 14" W x 5.5" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401119 |
| Product UPC: | 808230094345 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images







Bugatti Type 35 Sculpture By Homeroots
A true gem for automotive enthusiasts, the Bugatti Type 35 Sculpture is an authentic replica of Bugatti's most successful racing car. Handcrafted out of metal this model features many original details: engine, rolling wheels, grills, side mirrors, and blue paint. It is a real eye-catcher and a perfect display piece. 4" x 14" x 5.5"
Specifications
| Product Dimensions: | 4" H x 14" W x 5.5" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401119 |
| Product UPC: | 808230094345 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A true gem for automotive enthusiasts, the Bugatti Type 35 Sculpture is an authentic replica of Bugatti's most successful racing car. Handcrafted out of metal this model features many original details: engine, rolling wheels, grills, side mirrors, and blue paint. It is a real eye-catcher and a perfect display piece. 4" x 14" x 5.5"
Specifications
| Product Dimensions: | 4" H x 14" W x 5.5" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401119 |
| Product UPC: | 808230094345 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























