
Buffed Large Cylinder Tall Floor Vase By Homeroots
This large cylindrical vase is tall and oversized which makes it a perfect floor vase. This lofty vase makes a modern statement whether left unadorned or displaying a simple bouquet or stem. Pair it up with the XXL and XL size to create a complete lavish eye-catching display. This is a smooth buffed aluminum. It is shiny and reflective mirror-like but not as shiny.
Specifications
| Product Dimensions: | 40" H x 6" W x 6" D |
| Product Color: | Buffed |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 354652 |
| Product UPC: | 4512839595924 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $158.96
-65%$158.96
$55.64More Images

Buffed Large Cylinder Tall Floor Vase By Homeroots
This large cylindrical vase is tall and oversized which makes it a perfect floor vase. This lofty vase makes a modern statement whether left unadorned or displaying a simple bouquet or stem. Pair it up with the XXL and XL size to create a complete lavish eye-catching display. This is a smooth buffed aluminum. It is shiny and reflective mirror-like but not as shiny.
Specifications
| Product Dimensions: | 40" H x 6" W x 6" D |
| Product Color: | Buffed |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 354652 |
| Product UPC: | 4512839595924 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This large cylindrical vase is tall and oversized which makes it a perfect floor vase. This lofty vase makes a modern statement whether left unadorned or displaying a simple bouquet or stem. Pair it up with the XXL and XL size to create a complete lavish eye-catching display. This is a smooth buffed aluminum. It is shiny and reflective mirror-like but not as shiny.
Specifications
| Product Dimensions: | 40" H x 6" W x 6" D |
| Product Color: | Buffed |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 354652 |
| Product UPC: | 4512839595924 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























