
Brushed steel Floor Mirror By Homeroots
This folding stand-up floor mirror is the ideal addition to bedroom or walk-in closet. The subtle frame has a powder-coated champagne steel finish and right and left quarter-inch bevel. The entire mirror folds to 2 Depth for storage.
Specifications
| Product Dimensions: | 59" H x 13.5" W x 14.5" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Brushed Steel |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 372953 |
| Product UPC: | 4512839454313 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Brushed steel Floor Mirror By Homeroots
This folding stand-up floor mirror is the ideal addition to bedroom or walk-in closet. The subtle frame has a powder-coated champagne steel finish and right and left quarter-inch bevel. The entire mirror folds to 2 Depth for storage.
Specifications
| Product Dimensions: | 59" H x 13.5" W x 14.5" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Brushed Steel |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 372953 |
| Product UPC: | 4512839454313 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This folding stand-up floor mirror is the ideal addition to bedroom or walk-in closet. The subtle frame has a powder-coated champagne steel finish and right and left quarter-inch bevel. The entire mirror folds to 2 Depth for storage.
Specifications
| Product Dimensions: | 59" H x 13.5" W x 14.5" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Brushed Steel |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 372953 |
| Product UPC: | 4512839454313 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























