
Brushed Steel End Table By Homeroots
This End Table pairs sleek brushed steel with a chunky black marble base for a sophisticated, yet contemporary look. The beauty of this collection lies in the simplicity of its design, as well as the delicate details of the marble grain. A crisp glass table top finishes off the look with elegance. The approximate weight capacity for this table is about 10 lbs.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 17.75in W x 17.75in D x 21in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Product Color: | Clear / Black |
| Finish: | Brushed Steel finish |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372937 |
| Product UPC: | 4512839454474 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $185.28
-65%$185.28
$64.85More Images





Brushed Steel End Table By Homeroots
This End Table pairs sleek brushed steel with a chunky black marble base for a sophisticated, yet contemporary look. The beauty of this collection lies in the simplicity of its design, as well as the delicate details of the marble grain. A crisp glass table top finishes off the look with elegance. The approximate weight capacity for this table is about 10 lbs.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 17.75in W x 17.75in D x 21in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Product Color: | Clear / Black |
| Finish: | Brushed Steel finish |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372937 |
| Product UPC: | 4512839454474 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This End Table pairs sleek brushed steel with a chunky black marble base for a sophisticated, yet contemporary look. The beauty of this collection lies in the simplicity of its design, as well as the delicate details of the marble grain. A crisp glass table top finishes off the look with elegance. The approximate weight capacity for this table is about 10 lbs.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 17.75in W x 17.75in D x 21in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Product Color: | Clear / Black |
| Finish: | Brushed Steel finish |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372937 |
| Product UPC: | 4512839454474 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























