
Brushed Steel Brushed Steel Coat Rack By Homeroots - 372943
With angled pegs resembling the branches of a tree, this coat rack is as much sculpture as practical accessory. Six 5.5 hooks extend from the center pole leaving a minimal footprint.
Specifications
| Product Dimensions: | 67" H x 12" W x 12" D |
| Product Color: | Brushed Steel |
| Product Finish: | Brushed Steel |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Modern Chic |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 372943 |
| Product UPC: | 4512839454412 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Brushed Steel Brushed Steel Coat Rack By Homeroots - 372943
With angled pegs resembling the branches of a tree, this coat rack is as much sculpture as practical accessory. Six 5.5 hooks extend from the center pole leaving a minimal footprint.
Specifications
| Product Dimensions: | 67" H x 12" W x 12" D |
| Product Color: | Brushed Steel |
| Product Finish: | Brushed Steel |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Modern Chic |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 372943 |
| Product UPC: | 4512839454412 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With angled pegs resembling the branches of a tree, this coat rack is as much sculpture as practical accessory. Six 5.5 hooks extend from the center pole leaving a minimal footprint.
Specifications
| Product Dimensions: | 67" H x 12" W x 12" D |
| Product Color: | Brushed Steel |
| Product Finish: | Brushed Steel |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Modern Chic |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 372943 |
| Product UPC: | 4512839454412 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























