
Brushed Steel Brushed Steel Coat Rack By Homeroots - 372947
for the minimalist, this coat rack presents a simple design packed with function. four hooks on two levels each hold plenty of items. the brushed steel finish suits contemporary and transitional decors
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 67 H x 13 W x 13 D |
| Product Color: | Brushed Steel |
| Product Material: | Metal |
| Product Finish: | Brushed Steel |
| Product Style: | Modern Chic |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 372947 |
| Product UPC: | 4512839454375 |
Additional Information
| brushed steel coat rack |
| steel brushed steel coat rack |
| steel coat rack |
| 13 67 brushed steel |
| brushed steel brushed steel coat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $117.33
-65%$117.33
$41.07More Images

Brushed Steel Brushed Steel Coat Rack By Homeroots - 372947
for the minimalist, this coat rack presents a simple design packed with function. four hooks on two levels each hold plenty of items. the brushed steel finish suits contemporary and transitional decors
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 67 H x 13 W x 13 D |
| Product Color: | Brushed Steel |
| Product Material: | Metal |
| Product Finish: | Brushed Steel |
| Product Style: | Modern Chic |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 372947 |
| Product UPC: | 4512839454375 |
Additional Information
| brushed steel coat rack |
| steel brushed steel coat rack |
| steel coat rack |
| 13 67 brushed steel |
| brushed steel brushed steel coat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
for the minimalist, this coat rack presents a simple design packed with function. four hooks on two levels each hold plenty of items. the brushed steel finish suits contemporary and transitional decors
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 67 H x 13 W x 13 D |
| Product Color: | Brushed Steel |
| Product Material: | Metal |
| Product Finish: | Brushed Steel |
| Product Style: | Modern Chic |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 372947 |
| Product UPC: | 4512839454375 |
Additional Information
| brushed steel coat rack |
| steel brushed steel coat rack |
| steel coat rack |
| 13 67 brushed steel |
| brushed steel brushed steel coat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























