
Brushed Copper And Clear Glass End Table By Homeroots
Set up your living room for grand looking and inspiring atmosphere with our beautiful end table. This elegant piece is artfully constructed to add class and glam to your existing home setting with its combination of stylish design and tempered glass finish. Our occasional end table sports a metal geometric frame with a tabular pattern in a unique brushed copper finish. The overall construction is solidly carved out of metal and glass meant to serve you for many years to come. Weight capacity: 40Lbs
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 24in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Brushed Copper and Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 319001 |
| Product UPC: | 614486164660 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Copper Clear Glass End Table |
| 24 Brushed Copper Clear Glass |
| Glass End Table |
| 24 24 Brushed Copper Clear |
| Clear Glass End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $607.11
-65%$607.11
$212.49More Images





Brushed Copper And Clear Glass End Table By Homeroots
Set up your living room for grand looking and inspiring atmosphere with our beautiful end table. This elegant piece is artfully constructed to add class and glam to your existing home setting with its combination of stylish design and tempered glass finish. Our occasional end table sports a metal geometric frame with a tabular pattern in a unique brushed copper finish. The overall construction is solidly carved out of metal and glass meant to serve you for many years to come. Weight capacity: 40Lbs
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 24in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Brushed Copper and Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 319001 |
| Product UPC: | 614486164660 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Copper Clear Glass End Table |
| 24 Brushed Copper Clear Glass |
| Glass End Table |
| 24 24 Brushed Copper Clear |
| Clear Glass End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Set up your living room for grand looking and inspiring atmosphere with our beautiful end table. This elegant piece is artfully constructed to add class and glam to your existing home setting with its combination of stylish design and tempered glass finish. Our occasional end table sports a metal geometric frame with a tabular pattern in a unique brushed copper finish. The overall construction is solidly carved out of metal and glass meant to serve you for many years to come. Weight capacity: 40Lbs
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 24in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Brushed Copper and Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 319001 |
| Product UPC: | 614486164660 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Copper Clear Glass End Table |
| 24 Brushed Copper Clear Glass |
| Glass End Table |
| 24 24 Brushed Copper Clear |
| Clear Glass End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























