
Brown Woven Leather Counter Stool By Homeroots
Aesthetically designed to enhance your counter space is the Brown Woven Leather Counter Stool. The basket weaved pattern is made up of pure brown leather and metal nail heads at intervals making it all the more prominent. The long black iron base has been strategically constructed to offer more support and comfort. 36" x 18" x 20"
Specifications
| Product Category: | Counter Stools |
| Product Dimensions: | 18in W x 20in D x 36in H |
| Product Material: | Iron |
| Finish: | Brown Leather |
| Product Color: | Medium Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822870007 |
| Product SKU: | 389137 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Woven Leather Counter Stool |
| Woven Leather Counter Stool |
| Leather Counter Stool |
| Brown Woven Leather Counter |
| Woven Leather Counter |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $599.63
-65%$599.63
$209.87More Images





Brown Woven Leather Counter Stool By Homeroots
Aesthetically designed to enhance your counter space is the Brown Woven Leather Counter Stool. The basket weaved pattern is made up of pure brown leather and metal nail heads at intervals making it all the more prominent. The long black iron base has been strategically constructed to offer more support and comfort. 36" x 18" x 20"
Specifications
| Product Category: | Counter Stools |
| Product Dimensions: | 18in W x 20in D x 36in H |
| Product Material: | Iron |
| Finish: | Brown Leather |
| Product Color: | Medium Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822870007 |
| Product SKU: | 389137 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Woven Leather Counter Stool |
| Woven Leather Counter Stool |
| Leather Counter Stool |
| Brown Woven Leather Counter |
| Woven Leather Counter |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Aesthetically designed to enhance your counter space is the Brown Woven Leather Counter Stool. The basket weaved pattern is made up of pure brown leather and metal nail heads at intervals making it all the more prominent. The long black iron base has been strategically constructed to offer more support and comfort. 36" x 18" x 20"
Specifications
| Product Category: | Counter Stools |
| Product Dimensions: | 18in W x 20in D x 36in H |
| Product Material: | Iron |
| Finish: | Brown Leather |
| Product Color: | Medium Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822870007 |
| Product SKU: | 389137 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Woven Leather Counter Stool |
| Woven Leather Counter Stool |
| Leather Counter Stool |
| Brown Woven Leather Counter |
| Woven Leather Counter |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























