
Brown Wood With Geometrically Metal Frame And Glass Bottom Tray By Homeroots
Meticulously Crafted From Metal, Glass And Wood, Is A Stunning Rectangular Mirror That Is Just As Functional As It Is Visually Interesting. Has A Wood And Metal Frame And Flaunts A Clear-Glass Bottom That Reveals A Geometrically Appealing Pattern On The Metal Frame. It Is Also Equipped With Two Handles On The Sides For Convenient Hauling Of Small Items.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 13in W x 28in D x 2.75in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822896076 |
| Product SKU: | 376038 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Geometrically Metal Frame |
| Metal Frame Glass Tray |
| Brown Wood Geometrically Metal |
| Wood Geometrically Metal Frame Glass |
| Brown Wood Geometrically |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $108.23
-65%$108.23
$37.88More Images


Brown Wood With Geometrically Metal Frame And Glass Bottom Tray By Homeroots
Meticulously Crafted From Metal, Glass And Wood, Is A Stunning Rectangular Mirror That Is Just As Functional As It Is Visually Interesting. Has A Wood And Metal Frame And Flaunts A Clear-Glass Bottom That Reveals A Geometrically Appealing Pattern On The Metal Frame. It Is Also Equipped With Two Handles On The Sides For Convenient Hauling Of Small Items.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 13in W x 28in D x 2.75in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822896076 |
| Product SKU: | 376038 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Geometrically Metal Frame |
| Metal Frame Glass Tray |
| Brown Wood Geometrically Metal |
| Wood Geometrically Metal Frame Glass |
| Brown Wood Geometrically |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Meticulously Crafted From Metal, Glass And Wood, Is A Stunning Rectangular Mirror That Is Just As Functional As It Is Visually Interesting. Has A Wood And Metal Frame And Flaunts A Clear-Glass Bottom That Reveals A Geometrically Appealing Pattern On The Metal Frame. It Is Also Equipped With Two Handles On The Sides For Convenient Hauling Of Small Items.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 13in W x 28in D x 2.75in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822896076 |
| Product SKU: | 376038 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Geometrically Metal Frame |
| Metal Frame Glass Tray |
| Brown Wood Geometrically Metal |
| Wood Geometrically Metal Frame Glass |
| Brown Wood Geometrically |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























