
Brown Wood Shelving Unit with Metal Frame and 6 Shelves By Homeroots
Brown Wood Shelving Unit with Metal Frame and 6 Shelves |A stylish shelving unit featuring six mango wood shelves braced by a curved, metallic frame.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 79 H x 11.5 W x 39.5 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Farmhouse |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380590 |
| Product UPC: | 4512822715704 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Shelving Unit Metal |
| Shelving Unit Metal Frame Shelves |
| Brown Wood Shelving Unit |
| Wood Shelving Unit Metal Frame |
| Wood Shelving Unit Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,104.91
-65%$1,104.91
$386.72More Images


Brown Wood Shelving Unit with Metal Frame and 6 Shelves By Homeroots
Brown Wood Shelving Unit with Metal Frame and 6 Shelves |A stylish shelving unit featuring six mango wood shelves braced by a curved, metallic frame.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 79 H x 11.5 W x 39.5 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Farmhouse |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380590 |
| Product UPC: | 4512822715704 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Shelving Unit Metal |
| Shelving Unit Metal Frame Shelves |
| Brown Wood Shelving Unit |
| Wood Shelving Unit Metal Frame |
| Wood Shelving Unit Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brown Wood Shelving Unit with Metal Frame and 6 Shelves |A stylish shelving unit featuring six mango wood shelves braced by a curved, metallic frame.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 79 H x 11.5 W x 39.5 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Farmhouse |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380590 |
| Product UPC: | 4512822715704 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Shelving Unit Metal |
| Shelving Unit Metal Frame Shelves |
| Brown Wood Shelving Unit |
| Wood Shelving Unit Metal Frame |
| Wood Shelving Unit Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























