
Brown Wood Shelving Unit with Gun Metal Ladder and 4 Shelves By Homeroots
A posh, full-size shelving unit featuring a multitude of removable shelves and a storage cabinet at the base in addition to a movable ladder.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 94 H x 20.5 W x 57 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Indurstrial |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380589 |
| Product UPC: | 4512822715698 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Shelving Unit Gun Metal Ladder |
| Brown Wood Shelving Unit |
| Brown Wood Shelving Unit Gun |
| Unit Gun Metal Ladder Shelves |
| Gun Metal Ladder Shelves |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $3,001.50
-65%$3,001.50
$1,050.52Brown Wood Shelving Unit with Gun Metal Ladder and 4 Shelves By Homeroots
A posh, full-size shelving unit featuring a multitude of removable shelves and a storage cabinet at the base in addition to a movable ladder.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 94 H x 20.5 W x 57 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Indurstrial |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380589 |
| Product UPC: | 4512822715698 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Shelving Unit Gun Metal Ladder |
| Brown Wood Shelving Unit |
| Brown Wood Shelving Unit Gun |
| Unit Gun Metal Ladder Shelves |
| Gun Metal Ladder Shelves |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A posh, full-size shelving unit featuring a multitude of removable shelves and a storage cabinet at the base in addition to a movable ladder.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 94 H x 20.5 W x 57 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Indurstrial |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380589 |
| Product UPC: | 4512822715698 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Shelving Unit Gun Metal Ladder |
| Brown Wood Shelving Unit |
| Brown Wood Shelving Unit Gun |
| Unit Gun Metal Ladder Shelves |
| Gun Metal Ladder Shelves |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























