
Brown Wood Cream Fabric Wrapped Seat Hall Tree with Storage By Homeroots
Is A Contemporary Hall Tree Featuring A Wooden Chassis With A Multitude Of Storage Compartments Braced By Four Metal Legs.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 70 H x 16 W x 55.5 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Frame Material: | Solid Wood |
| Product SKU: | 376448 |
| Product UPC: | 4512822893778 |
Additional Information
| fabric wrapped seat hall tree |
| wrapped seat hall tree storage |
| cream fabric wrapped seat hall |
| wrapped seat hall tree |
| seat hall tree storage |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,600.83
-65%$2,600.83
$910.29More Images





Brown Wood Cream Fabric Wrapped Seat Hall Tree with Storage By Homeroots
Is A Contemporary Hall Tree Featuring A Wooden Chassis With A Multitude Of Storage Compartments Braced By Four Metal Legs.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 70 H x 16 W x 55.5 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Frame Material: | Solid Wood |
| Product SKU: | 376448 |
| Product UPC: | 4512822893778 |
Additional Information
| fabric wrapped seat hall tree |
| wrapped seat hall tree storage |
| cream fabric wrapped seat hall |
| wrapped seat hall tree |
| seat hall tree storage |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Is A Contemporary Hall Tree Featuring A Wooden Chassis With A Multitude Of Storage Compartments Braced By Four Metal Legs.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 70 H x 16 W x 55.5 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Frame Material: | Solid Wood |
| Product SKU: | 376448 |
| Product UPC: | 4512822893778 |
Additional Information
| fabric wrapped seat hall tree |
| wrapped seat hall tree storage |
| cream fabric wrapped seat hall |
| wrapped seat hall tree |
| seat hall tree storage |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























