
Brown Upholstered 3 Panel Room Divider Screen By Homeroots
3 Panel Upholstered Brown screen, this room divider is great for sectioning off any space in any room and serves as a beautiful accent. Constructed from solid wood panels with a soft fabric finish. The soft, brown fabric creates an attractive contemporary design. This room divider is an excellent item to have in your or any place, it is very light-weight and easy to store. Finished on both sides. 47" x 1" x 71"
Specifications
| Product Dimensions: | 71" H x 47" W x 1" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Solid |
| Product Material: | Jute |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 370414 |
| Product UPC: | 4512839463087 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $234.05
-65%$234.05
$81.92More Images




Brown Upholstered 3 Panel Room Divider Screen By Homeroots
3 Panel Upholstered Brown screen, this room divider is great for sectioning off any space in any room and serves as a beautiful accent. Constructed from solid wood panels with a soft fabric finish. The soft, brown fabric creates an attractive contemporary design. This room divider is an excellent item to have in your or any place, it is very light-weight and easy to store. Finished on both sides. 47" x 1" x 71"
Specifications
| Product Dimensions: | 71" H x 47" W x 1" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Solid |
| Product Material: | Jute |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 370414 |
| Product UPC: | 4512839463087 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
3 Panel Upholstered Brown screen, this room divider is great for sectioning off any space in any room and serves as a beautiful accent. Constructed from solid wood panels with a soft fabric finish. The soft, brown fabric creates an attractive contemporary design. This room divider is an excellent item to have in your or any place, it is very light-weight and easy to store. Finished on both sides. 47" x 1" x 71"
Specifications
| Product Dimensions: | 71" H x 47" W x 1" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Solid |
| Product Material: | Jute |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 370414 |
| Product UPC: | 4512839463087 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























