
Brown Solid Wood Sideboard With 6 Drawers And 2 Cabinet Doors By Homeroots
This is a contemporary sideboard featuring a wooden chassis equipped with drawers and closed-door compartments that offer ample storage space for a wide range of items.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 18in W x 71.5in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853260 |
| Product SKU: | 380253 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Solid Wood Sideboard Drawers |
| Solid Wood Sideboard Drawers Cabinet |
| Brown Solid Wood Sideboard |
| Solid Wood Sideboard Drawers |
| Wood Sideboard Drawers Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Brown Solid Wood Sideboard With 6 Drawers And 2 Cabinet Doors By Homeroots
This is a contemporary sideboard featuring a wooden chassis equipped with drawers and closed-door compartments that offer ample storage space for a wide range of items.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 18in W x 71.5in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853260 |
| Product SKU: | 380253 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Solid Wood Sideboard Drawers |
| Solid Wood Sideboard Drawers Cabinet |
| Brown Solid Wood Sideboard |
| Solid Wood Sideboard Drawers |
| Wood Sideboard Drawers Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a contemporary sideboard featuring a wooden chassis equipped with drawers and closed-door compartments that offer ample storage space for a wide range of items.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 18in W x 71.5in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853260 |
| Product SKU: | 380253 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Solid Wood Sideboard Drawers |
| Solid Wood Sideboard Drawers Cabinet |
| Brown Solid Wood Sideboard |
| Solid Wood Sideboard Drawers |
| Wood Sideboard Drawers Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























