
Brown Solid Wood Kitchen Island With Two Tier Smooth Counter Top By Homeroots
A nifty, wooden kitchen island with two shelves for storage in addition to a smooth, wooden counter top.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 30in W x 60in D x 35in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822715919 |
| Product SKU: | 380611 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Solid Wood Kitchen Island |
| Kitchen Island Tier Smooth Counter |
| Solid Wood Kitchen Island Tier |
| Wood Kitchen Island Tier Smooth |
| Solid Wood Kitchen Island |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Brown Solid Wood Kitchen Island With Two Tier Smooth Counter Top By Homeroots
A nifty, wooden kitchen island with two shelves for storage in addition to a smooth, wooden counter top.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 30in W x 60in D x 35in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822715919 |
| Product SKU: | 380611 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Solid Wood Kitchen Island |
| Kitchen Island Tier Smooth Counter |
| Solid Wood Kitchen Island Tier |
| Wood Kitchen Island Tier Smooth |
| Solid Wood Kitchen Island |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A nifty, wooden kitchen island with two shelves for storage in addition to a smooth, wooden counter top.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 30in W x 60in D x 35in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822715919 |
| Product SKU: | 380611 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Solid Wood Kitchen Island |
| Kitchen Island Tier Smooth Counter |
| Solid Wood Kitchen Island Tier |
| Wood Kitchen Island Tier Smooth |
| Solid Wood Kitchen Island |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























