
Brown Solid Mango Wood Top & White Frame Sideboard With 4 Cabinet Doors By Homeroots
Equipped with four cabinets, this is an amazing, solid wood sideboard that offers ample storage space for a wide variety of items in addition to a thick, rectangular countertop.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 17in W x 73in D x 32in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | White, Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853277 |
| Product SKU: | 380252 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood White Frame Sideboard |
| White Frame Sideboard Cabinet Doors |
| Wood White Frame Sideboard Cabinet |
| Solid Mango Wood White Frame |
| White Frame Sideboard Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Brown Solid Mango Wood Top & White Frame Sideboard With 4 Cabinet Doors By Homeroots
Equipped with four cabinets, this is an amazing, solid wood sideboard that offers ample storage space for a wide variety of items in addition to a thick, rectangular countertop.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 17in W x 73in D x 32in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | White, Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853277 |
| Product SKU: | 380252 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood White Frame Sideboard |
| White Frame Sideboard Cabinet Doors |
| Wood White Frame Sideboard Cabinet |
| Solid Mango Wood White Frame |
| White Frame Sideboard Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Equipped with four cabinets, this is an amazing, solid wood sideboard that offers ample storage space for a wide variety of items in addition to a thick, rectangular countertop.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 17in W x 73in D x 32in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | White, Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853277 |
| Product SKU: | 380252 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood White Frame Sideboard |
| White Frame Sideboard Cabinet Doors |
| Wood White Frame Sideboard Cabinet |
| Solid Mango Wood White Frame |
| White Frame Sideboard Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























