
Brown Solid Mango Wood Sideboard With 3 Cabinets And 3 Drawers By Homeroots
This is a stunning sideboard crafted from mango wood finished in a natural, light-brown tone. It features three sliding drawers in addition to three cabinets.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 18.5in W x 81.5in D x 36in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853741 |
| Product SKU: | 380206 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Mango Wood Sideboard Cabinets |
| Brown Solid Mango Wood Sideboard |
| Mango Wood Sideboard Cabinets Drawers |
| Mango Wood Sideboard Cabinets |
| Solid Mango Wood Sideboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Brown Solid Mango Wood Sideboard With 3 Cabinets And 3 Drawers By Homeroots
This is a stunning sideboard crafted from mango wood finished in a natural, light-brown tone. It features three sliding drawers in addition to three cabinets.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 18.5in W x 81.5in D x 36in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853741 |
| Product SKU: | 380206 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Mango Wood Sideboard Cabinets |
| Brown Solid Mango Wood Sideboard |
| Mango Wood Sideboard Cabinets Drawers |
| Mango Wood Sideboard Cabinets |
| Solid Mango Wood Sideboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a stunning sideboard crafted from mango wood finished in a natural, light-brown tone. It features three sliding drawers in addition to three cabinets.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 18.5in W x 81.5in D x 36in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853741 |
| Product SKU: | 380206 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Mango Wood Sideboard Cabinets |
| Brown Solid Mango Wood Sideboard |
| Mango Wood Sideboard Cabinets Drawers |
| Mango Wood Sideboard Cabinets |
| Solid Mango Wood Sideboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























