
Brown Solid Mango Wood Finish Sideboard With 4 Door Cabinets By Homeroots
This is a spectacular, contemporary wooden sideboard with a sophisticated finish that features four cabinets with storage space. The metal frame on the sideboard is finished in a matte-black tone which is complemented by the natural, medium-brown polish on the wooden body. This unique combination of dark metal and natural wood gives this amazing sideboard an unsurpassed look.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 19in W x 80in D x 33in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Brown, Black |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853246 |
| Product SKU: | 380255 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Mango Wood Finish Sideboard |
| Wood Finish Sideboard Door Cabinets |
| Mango Wood Finish Sideboard Door |
| Mango Wood Finish Sideboard |
| Brown Solid Mango Wood Finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Brown Solid Mango Wood Finish Sideboard With 4 Door Cabinets By Homeroots
This is a spectacular, contemporary wooden sideboard with a sophisticated finish that features four cabinets with storage space. The metal frame on the sideboard is finished in a matte-black tone which is complemented by the natural, medium-brown polish on the wooden body. This unique combination of dark metal and natural wood gives this amazing sideboard an unsurpassed look.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 19in W x 80in D x 33in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Brown, Black |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853246 |
| Product SKU: | 380255 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Mango Wood Finish Sideboard |
| Wood Finish Sideboard Door Cabinets |
| Mango Wood Finish Sideboard Door |
| Mango Wood Finish Sideboard |
| Brown Solid Mango Wood Finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a spectacular, contemporary wooden sideboard with a sophisticated finish that features four cabinets with storage space. The metal frame on the sideboard is finished in a matte-black tone which is complemented by the natural, medium-brown polish on the wooden body. This unique combination of dark metal and natural wood gives this amazing sideboard an unsurpassed look.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 19in W x 80in D x 33in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Brown, Black |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853246 |
| Product SKU: | 380255 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Mango Wood Finish Sideboard |
| Wood Finish Sideboard Door Cabinets |
| Mango Wood Finish Sideboard Door |
| Mango Wood Finish Sideboard |
| Brown Solid Mango Wood Finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























