
Brown Solid Mango Wood Finish Sideboard With 3 Drawers And 2 Cabinet Doors By Homeroots
This is a stunning, sideboard featuring a metal body with mango wood cabinet and drawers. This is expertly crafted from solid wood and metal components that complement each other, resulting in a sturdy and substantial piece that can host a mix of your favorite decor, linens, accessories and more.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 20in W x 82in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Black, Brown |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853239 |
| Product SKU: | 380256 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Sideboard Drawers |
| Solid Mango Wood Finish Sideboard |
| Wood Finish Sideboard Drawers Cabinet |
| Mango Wood Finish Sideboard |
| Wood Finish Sideboard Drawers |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Brown Solid Mango Wood Finish Sideboard With 3 Drawers And 2 Cabinet Doors By Homeroots
This is a stunning, sideboard featuring a metal body with mango wood cabinet and drawers. This is expertly crafted from solid wood and metal components that complement each other, resulting in a sturdy and substantial piece that can host a mix of your favorite decor, linens, accessories and more.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 20in W x 82in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Black, Brown |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853239 |
| Product SKU: | 380256 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Sideboard Drawers |
| Solid Mango Wood Finish Sideboard |
| Wood Finish Sideboard Drawers Cabinet |
| Mango Wood Finish Sideboard |
| Wood Finish Sideboard Drawers |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a stunning, sideboard featuring a metal body with mango wood cabinet and drawers. This is expertly crafted from solid wood and metal components that complement each other, resulting in a sturdy and substantial piece that can host a mix of your favorite decor, linens, accessories and more.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 20in W x 82in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Black, Brown |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853239 |
| Product SKU: | 380256 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Sideboard Drawers |
| Solid Mango Wood Finish Sideboard |
| Wood Finish Sideboard Drawers Cabinet |
| Mango Wood Finish Sideboard |
| Wood Finish Sideboard Drawers |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























