
Brown Round Ribbed Wall Plaque By Homeroots
featuring simple spiral modern and contemporary design, our round double layer wall plaque will put a tantalizing visual effect on your entire home setting. it comes in a sand color circle design complemented with ribbed finish meant to seamlessly blend with existing decor in your home. this is a part of our wall art collection that is perfectly crafted to aesthetically wow you and your guests for many years to come. round double layer ribbed wall plaque 14 x 2
Specifications
| Product Dimensions: | 14" H x 1" W x 14" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Sandstone |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274771 |
| Product UPC: | 689805005405 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $131.53
-65%$131.53
$46.04More Images




Brown Round Ribbed Wall Plaque By Homeroots
featuring simple spiral modern and contemporary design, our round double layer wall plaque will put a tantalizing visual effect on your entire home setting. it comes in a sand color circle design complemented with ribbed finish meant to seamlessly blend with existing decor in your home. this is a part of our wall art collection that is perfectly crafted to aesthetically wow you and your guests for many years to come. round double layer ribbed wall plaque 14 x 2
Specifications
| Product Dimensions: | 14" H x 1" W x 14" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Sandstone |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274771 |
| Product UPC: | 689805005405 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
featuring simple spiral modern and contemporary design, our round double layer wall plaque will put a tantalizing visual effect on your entire home setting. it comes in a sand color circle design complemented with ribbed finish meant to seamlessly blend with existing decor in your home. this is a part of our wall art collection that is perfectly crafted to aesthetically wow you and your guests for many years to come. round double layer ribbed wall plaque 14 x 2
Specifications
| Product Dimensions: | 14" H x 1" W x 14" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Sandstone |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274771 |
| Product UPC: | 689805005405 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























