
Brown Reclaimed Hardwood Sideboard With 16 Pull Out Drawers By Homeroots
Inspired by a baker's chest, this is a stylish sideboard that flaunts a plethora of metal pull-out drawers for storage. This has sixteen pull-out drawers equipped with pull knobs that offer ample storage space for a wide mix of everyday items ranging from kitchenware and table linen to media accessories and everyday carry items.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 16in W x 63in D x 32in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Brown, Black |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853734 |
| Product SKU: | 380207 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Hardwood Sideboard 16 Pull Drawers |
| Brown Reclaimed Hardwood Sideboard 16 |
| Reclaimed Hardwood Sideboard 16 Pull |
| Reclaimed Hardwood Sideboard 16 |
| Brown Reclaimed Hardwood Sideboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Brown Reclaimed Hardwood Sideboard With 16 Pull Out Drawers By Homeroots
Inspired by a baker's chest, this is a stylish sideboard that flaunts a plethora of metal pull-out drawers for storage. This has sixteen pull-out drawers equipped with pull knobs that offer ample storage space for a wide mix of everyday items ranging from kitchenware and table linen to media accessories and everyday carry items.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 16in W x 63in D x 32in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Brown, Black |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853734 |
| Product SKU: | 380207 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Hardwood Sideboard 16 Pull Drawers |
| Brown Reclaimed Hardwood Sideboard 16 |
| Reclaimed Hardwood Sideboard 16 Pull |
| Reclaimed Hardwood Sideboard 16 |
| Brown Reclaimed Hardwood Sideboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Inspired by a baker's chest, this is a stylish sideboard that flaunts a plethora of metal pull-out drawers for storage. This has sixteen pull-out drawers equipped with pull knobs that offer ample storage space for a wide mix of everyday items ranging from kitchenware and table linen to media accessories and everyday carry items.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 16in W x 63in D x 32in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Brown, Black |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853734 |
| Product SKU: | 380207 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Hardwood Sideboard 16 Pull Drawers |
| Brown Reclaimed Hardwood Sideboard 16 |
| Reclaimed Hardwood Sideboard 16 Pull |
| Reclaimed Hardwood Sideboard 16 |
| Brown Reclaimed Hardwood Sideboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























