
Brown Piece Square Outdoor Dining Set with Beige Cushions By Homeroots
Rattan dining set consists of four chairs+four foot stools+one table. Dining Table: W49.21" H28.34" D49.21" with 0.19" glass
Cube Chairs : W23.62" H35.43" D23.62" with 1.96" cushion. Foot Stools : W17.71" H15.35" D17.71" with 0.19" cushion.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Dining Sets |
| Product Dimensions: | 101in W x 49in D x 45in H |
| Product Material: | Polyethylene |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Aluminum |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372319 |
| Product UPC: | 4512839445014 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Square Outdoor Dining Set Beige |
| 9Piece Square Outdoor Dining Set |
| Dining Set Beige Cushions |
| Square Outdoor Dining Set |
| Outdoor Dining Set Beige Cushions |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Brown Piece Square Outdoor Dining Set with Beige Cushions By Homeroots
Rattan dining set consists of four chairs+four foot stools+one table. Dining Table: W49.21" H28.34" D49.21" with 0.19" glass
Cube Chairs : W23.62" H35.43" D23.62" with 1.96" cushion. Foot Stools : W17.71" H15.35" D17.71" with 0.19" cushion.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Dining Sets |
| Product Dimensions: | 101in W x 49in D x 45in H |
| Product Material: | Polyethylene |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Aluminum |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372319 |
| Product UPC: | 4512839445014 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Square Outdoor Dining Set Beige |
| 9Piece Square Outdoor Dining Set |
| Dining Set Beige Cushions |
| Square Outdoor Dining Set |
| Outdoor Dining Set Beige Cushions |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Rattan dining set consists of four chairs+four foot stools+one table. Dining Table: W49.21" H28.34" D49.21" with 0.19" glass
Cube Chairs : W23.62" H35.43" D23.62" with 1.96" cushion. Foot Stools : W17.71" H15.35" D17.71" with 0.19" cushion.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Dining Sets |
| Product Dimensions: | 101in W x 49in D x 45in H |
| Product Material: | Polyethylene |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Aluminum |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372319 |
| Product UPC: | 4512839445014 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Square Outdoor Dining Set Beige |
| 9Piece Square Outdoor Dining Set |
| Dining Set Beige Cushions |
| Square Outdoor Dining Set |
| Outdoor Dining Set Beige Cushions |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























