
Brown Piece Outdoor Dining Set with Washed Cushion By Homeroots
One dining set = six chairs + one table. No umbrella included
Chairs size: 24" x 25" x H34.64" with 3.14" cushion.
Table size: D53.14" x H28.74" with 0.19" tempred glass.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Dining Sets |
| Product Dimensions: | 211in W x 55in D x 32in H |
| Product Material: | Polyethylene |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Aluminum |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372324 |
| Product UPC: | 4512839444963 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown 7Piece Outdoor Dining Set |
| Outdoor Dining Set Washed Cushion |
| Outdoor Dining Set |
| 7Piece Outdoor Dining Set |
| 32 Brown 7Piece Outdoor Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,584.09
-65%$2,584.09
$904.43More Images




Brown Piece Outdoor Dining Set with Washed Cushion By Homeroots
One dining set = six chairs + one table. No umbrella included
Chairs size: 24" x 25" x H34.64" with 3.14" cushion.
Table size: D53.14" x H28.74" with 0.19" tempred glass.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Dining Sets |
| Product Dimensions: | 211in W x 55in D x 32in H |
| Product Material: | Polyethylene |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Aluminum |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372324 |
| Product UPC: | 4512839444963 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown 7Piece Outdoor Dining Set |
| Outdoor Dining Set Washed Cushion |
| Outdoor Dining Set |
| 7Piece Outdoor Dining Set |
| 32 Brown 7Piece Outdoor Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
One dining set = six chairs + one table. No umbrella included
Chairs size: 24" x 25" x H34.64" with 3.14" cushion.
Table size: D53.14" x H28.74" with 0.19" tempred glass.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Dining Sets |
| Product Dimensions: | 211in W x 55in D x 32in H |
| Product Material: | Polyethylene |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Aluminum |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372324 |
| Product UPC: | 4512839444963 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown 7Piece Outdoor Dining Set |
| Outdoor Dining Set Washed Cushion |
| Outdoor Dining Set |
| 7Piece Outdoor Dining Set |
| 32 Brown 7Piece Outdoor Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























