
Brown Metal Shelf Bookcase By Homeroots
This elegant metal etagere/bookcase in a traditional style offers a distinctive storage solution that will blend in any room of your home. Featuring attractive scroll motifs on the side and along the top in copper metal, this etagere has four open shelves
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 70 H x 15.25 W x 22 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Metal |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332720 |
| Product UPC: | 4512822781648 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 70 Brown Metal Shelf Bookcase |
| Brown Metal Shelf Bookcase |
| Metal Shelf Bookcase |
| 22 70 Brown Metal Shelf |
| Brown Metal Shelf |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $183.11
-65%$183.11
$64.09More Images




Brown Metal Shelf Bookcase By Homeroots
This elegant metal etagere/bookcase in a traditional style offers a distinctive storage solution that will blend in any room of your home. Featuring attractive scroll motifs on the side and along the top in copper metal, this etagere has four open shelves
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 70 H x 15.25 W x 22 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Metal |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332720 |
| Product UPC: | 4512822781648 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 70 Brown Metal Shelf Bookcase |
| Brown Metal Shelf Bookcase |
| Metal Shelf Bookcase |
| 22 70 Brown Metal Shelf |
| Brown Metal Shelf |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This elegant metal etagere/bookcase in a traditional style offers a distinctive storage solution that will blend in any room of your home. Featuring attractive scroll motifs on the side and along the top in copper metal, this etagere has four open shelves
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 70 H x 15.25 W x 22 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Metal |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332720 |
| Product UPC: | 4512822781648 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 70 Brown Metal Shelf Bookcase |
| Brown Metal Shelf Bookcase |
| Metal Shelf Bookcase |
| 22 70 Brown Metal Shelf |
| Brown Metal Shelf |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























