Brown Metal Mango Wood Iconic Vintage Cycle Table By Homeroots
Get this beautiful option for your living room, a reminiscent of iconic vintage bikes. Our antique bike table is made of metal crafted in antique style and provides a classic way to serve drinks, snacks and beverages. It also becomes the focal point in any décor and comes with a silver finish to make it even more outstanding. Set it up beside your sofa for that wholesome lift.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 14in W x 76in D x 35.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Silver |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822928173 |
| Product SKU: | 374339 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Iconic Vintage Cycle Table |
| Brown Metal Mango Wood Iconic |
| Mango Wood Iconic Vintage Cycle |
| Metal Mango Wood Iconic Vintage |
| Mango Wood Iconic Vintage |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images
Brown Metal Mango Wood Iconic Vintage Cycle Table By Homeroots
Get this beautiful option for your living room, a reminiscent of iconic vintage bikes. Our antique bike table is made of metal crafted in antique style and provides a classic way to serve drinks, snacks and beverages. It also becomes the focal point in any décor and comes with a silver finish to make it even more outstanding. Set it up beside your sofa for that wholesome lift.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 14in W x 76in D x 35.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Silver |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822928173 |
| Product SKU: | 374339 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Iconic Vintage Cycle Table |
| Brown Metal Mango Wood Iconic |
| Mango Wood Iconic Vintage Cycle |
| Metal Mango Wood Iconic Vintage |
| Mango Wood Iconic Vintage |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Get this beautiful option for your living room, a reminiscent of iconic vintage bikes. Our antique bike table is made of metal crafted in antique style and provides a classic way to serve drinks, snacks and beverages. It also becomes the focal point in any décor and comes with a silver finish to make it even more outstanding. Set it up beside your sofa for that wholesome lift.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 14in W x 76in D x 35.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Silver |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822928173 |
| Product SKU: | 374339 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Iconic Vintage Cycle Table |
| Brown Metal Mango Wood Iconic |
| Mango Wood Iconic Vintage Cycle |
| Metal Mango Wood Iconic Vintage |
| Mango Wood Iconic Vintage |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























