
Brown Loveseat By Homeroots - 366305
update the look and feel of your home with our charming loveseat. the chair is made of wood with curved metal legs for balance. soft leather upholstery provides the cushion that is necessary for a comfortable seating. with a lovely brown finish, your decor also gets a beautiful addition. dimensions: 64" x 36" x 40".
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 64in W x 36in D x 40in H |
| Product Material: | Leather |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Leather |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366305 |
| Product UPC: | 4512839469980 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 64 36 40 Brown Loveseat |
| 36 40 Brown Loveseat |
| 40 Brown Loveseat |
| 64 36 40 Brown |
| 64 36 40 |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Brown Loveseat By Homeroots - 366305
update the look and feel of your home with our charming loveseat. the chair is made of wood with curved metal legs for balance. soft leather upholstery provides the cushion that is necessary for a comfortable seating. with a lovely brown finish, your decor also gets a beautiful addition. dimensions: 64" x 36" x 40".
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 64in W x 36in D x 40in H |
| Product Material: | Leather |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Leather |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366305 |
| Product UPC: | 4512839469980 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 64 36 40 Brown Loveseat |
| 36 40 Brown Loveseat |
| 40 Brown Loveseat |
| 64 36 40 Brown |
| 64 36 40 |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
update the look and feel of your home with our charming loveseat. the chair is made of wood with curved metal legs for balance. soft leather upholstery provides the cushion that is necessary for a comfortable seating. with a lovely brown finish, your decor also gets a beautiful addition. dimensions: 64" x 36" x 40".
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 64in W x 36in D x 40in H |
| Product Material: | Leather |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Leather |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 366305 |
| Product UPC: | 4512839469980 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 64 36 40 Brown Loveseat |
| 36 40 Brown Loveseat |
| 40 Brown Loveseat |
| 64 36 40 Brown |
| 64 36 40 |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























