
Brown Leather Unibody Seat Accent Chair with Black Metal Frame By Homeroots
An immensely comfortable easy chair featuring a perfectly stuffed, unibody genuine leather seat and back.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 35in W x 27in D x 33in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380628 |
| Product UPC: | 4512822716084 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Unibody Seat Accent Chair Black |
| Leather Unibody Seat Accent Chair |
| Brown Leather Unibody Seat |
| Accent Chair Black Metal Frame |
| Brown Leather Unibody Seat Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,796.38
-65%$1,796.38
$628.73More Images






Brown Leather Unibody Seat Accent Chair with Black Metal Frame By Homeroots
An immensely comfortable easy chair featuring a perfectly stuffed, unibody genuine leather seat and back.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 35in W x 27in D x 33in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380628 |
| Product UPC: | 4512822716084 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Unibody Seat Accent Chair Black |
| Leather Unibody Seat Accent Chair |
| Brown Leather Unibody Seat |
| Accent Chair Black Metal Frame |
| Brown Leather Unibody Seat Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
An immensely comfortable easy chair featuring a perfectly stuffed, unibody genuine leather seat and back.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 35in W x 27in D x 33in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380628 |
| Product UPC: | 4512822716084 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Unibody Seat Accent Chair Black |
| Leather Unibody Seat Accent Chair |
| Brown Leather Unibody Seat |
| Accent Chair Black Metal Frame |
| Brown Leather Unibody Seat Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























