
Brown Leather Seat Accent Chair with Off White Fabric By Homeroots
A timeless chair that flaunts luxurious leather seating and a linen backrest, mounted on a natural wood frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 24.01in W x 31.88in D x 32.28in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380631 |
| Product UPC: | 4512822716114 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Leather Seat Accent Chair |
| Seat Accent Chair White Fabric |
| Leather Seat Accent Chair White |
| Brown Leather Seat |
| Leather Seat Accent Chair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,417.36
-65%$1,417.36
$496.08More Images






Brown Leather Seat Accent Chair with Off White Fabric By Homeroots
A timeless chair that flaunts luxurious leather seating and a linen backrest, mounted on a natural wood frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 24.01in W x 31.88in D x 32.28in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380631 |
| Product UPC: | 4512822716114 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Leather Seat Accent Chair |
| Seat Accent Chair White Fabric |
| Leather Seat Accent Chair White |
| Brown Leather Seat |
| Leather Seat Accent Chair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A timeless chair that flaunts luxurious leather seating and a linen backrest, mounted on a natural wood frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 24.01in W x 31.88in D x 32.28in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380631 |
| Product UPC: | 4512822716114 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Leather Seat Accent Chair |
| Seat Accent Chair White Fabric |
| Leather Seat Accent Chair White |
| Brown Leather Seat |
| Leather Seat Accent Chair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























