
Brown Leather Magazine Basket By Homeroots
Accessorize your living room with this perfectly sized Brown Leather Magazine Basket. With an antique brown finish in genuine brown leather this exquisite masterpiece is rather alluring. It's single piece soft angular iron framework concludes with a V-shaped handle which allows for easy portability whenever you desire to relocate it. The gentle brown leather protects your books or papers from harsh edges. Ideal to suit any contemporary or classic decor. 21" x 13.5" x 5"
Specifications
| Product Category: | Organizers |
| Product Dimensions: | 21 H x 13.5 W x 5 D |
| Product Color: | Medium Brown |
| Product Material: | Iron |
| Product Finish: | Brown Leather |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 389459 |
| Product UPC: | 4512822873565 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Leather Magazine Basket |
| Leather Magazine Basket |
| Brown Leather Magazine |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Brown Leather Magazine Basket By Homeroots
Accessorize your living room with this perfectly sized Brown Leather Magazine Basket. With an antique brown finish in genuine brown leather this exquisite masterpiece is rather alluring. It's single piece soft angular iron framework concludes with a V-shaped handle which allows for easy portability whenever you desire to relocate it. The gentle brown leather protects your books or papers from harsh edges. Ideal to suit any contemporary or classic decor. 21" x 13.5" x 5"
Specifications
| Product Category: | Organizers |
| Product Dimensions: | 21 H x 13.5 W x 5 D |
| Product Color: | Medium Brown |
| Product Material: | Iron |
| Product Finish: | Brown Leather |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 389459 |
| Product UPC: | 4512822873565 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Leather Magazine Basket |
| Leather Magazine Basket |
| Brown Leather Magazine |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Accessorize your living room with this perfectly sized Brown Leather Magazine Basket. With an antique brown finish in genuine brown leather this exquisite masterpiece is rather alluring. It's single piece soft angular iron framework concludes with a V-shaped handle which allows for easy portability whenever you desire to relocate it. The gentle brown leather protects your books or papers from harsh edges. Ideal to suit any contemporary or classic decor. 21" x 13.5" x 5"
Specifications
| Product Category: | Organizers |
| Product Dimensions: | 21 H x 13.5 W x 5 D |
| Product Color: | Medium Brown |
| Product Material: | Iron |
| Product Finish: | Brown Leather |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 389459 |
| Product UPC: | 4512822873565 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Leather Magazine Basket |
| Leather Magazine Basket |
| Brown Leather Magazine |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























