
Brown Leather Bar Stool By Homeroots
Looking to add a hint of rusticity to your decor, then the Brown Leather Bar Stool is just for you. The combination of plus brown leather seating and long iron tapered legs gives it a striking appearance. Neutral in color allows the stool to be perfectly paired with any kind of vintage or rustic setup. It can be easily mobilized from room to room creating space or even pulled up as an additional seat. 32" x 17" x 16"
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 17in W x 16in D x 32in H |
| Product Material: | Iron |
| Finish: | Brown Leather |
| Product Color: | Dark Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822869728 |
| Product SKU: | 389112 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $577.94
-65%$577.94
$202.28More Images



Brown Leather Bar Stool By Homeroots
Looking to add a hint of rusticity to your decor, then the Brown Leather Bar Stool is just for you. The combination of plus brown leather seating and long iron tapered legs gives it a striking appearance. Neutral in color allows the stool to be perfectly paired with any kind of vintage or rustic setup. It can be easily mobilized from room to room creating space or even pulled up as an additional seat. 32" x 17" x 16"
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 17in W x 16in D x 32in H |
| Product Material: | Iron |
| Finish: | Brown Leather |
| Product Color: | Dark Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822869728 |
| Product SKU: | 389112 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Looking to add a hint of rusticity to your decor, then the Brown Leather Bar Stool is just for you. The combination of plus brown leather seating and long iron tapered legs gives it a striking appearance. Neutral in color allows the stool to be perfectly paired with any kind of vintage or rustic setup. It can be easily mobilized from room to room creating space or even pulled up as an additional seat. 32" x 17" x 16"
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 17in W x 16in D x 32in H |
| Product Material: | Iron |
| Finish: | Brown Leather |
| Product Color: | Dark Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822869728 |
| Product SKU: | 389112 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























