
Brown Leather And Dark Grey Counter Stool By Homeroots
Uplift your contemporary and modern home decor with the Brown and Dark Grey Metal Counter Stool. The low back brown leather cushioned seat adds comfort and safety. It's flared metal base allows for added stability and support. The dark hues perfectly compliment each other and would be ideal for a transitional interior set up. 27" x 16.4" x 20.4"
Specifications
| Product Category: | Counter Stools |
| Product Dimensions: | 16.4in W x 20.4in D x 27in H |
| Product Material: | Leather |
| Product Color: | Bourbon Brown Seat/ Dark Gray metal base |
| Number of Stools Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822863719 |
| Product SKU: | 388561 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leather Dark Grey Counter Stool |
| Dark Grey Counter Stool |
| Brown Leather Dark Grey Counter |
| Grey Counter Stool |
| Brown Leather Dark |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $221.33
-65%$221.33
$77.47More Images





Brown Leather And Dark Grey Counter Stool By Homeroots
Uplift your contemporary and modern home decor with the Brown and Dark Grey Metal Counter Stool. The low back brown leather cushioned seat adds comfort and safety. It's flared metal base allows for added stability and support. The dark hues perfectly compliment each other and would be ideal for a transitional interior set up. 27" x 16.4" x 20.4"
Specifications
| Product Category: | Counter Stools |
| Product Dimensions: | 16.4in W x 20.4in D x 27in H |
| Product Material: | Leather |
| Product Color: | Bourbon Brown Seat/ Dark Gray metal base |
| Number of Stools Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822863719 |
| Product SKU: | 388561 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leather Dark Grey Counter Stool |
| Dark Grey Counter Stool |
| Brown Leather Dark Grey Counter |
| Grey Counter Stool |
| Brown Leather Dark |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Uplift your contemporary and modern home decor with the Brown and Dark Grey Metal Counter Stool. The low back brown leather cushioned seat adds comfort and safety. It's flared metal base allows for added stability and support. The dark hues perfectly compliment each other and would be ideal for a transitional interior set up. 27" x 16.4" x 20.4"
Specifications
| Product Category: | Counter Stools |
| Product Dimensions: | 16.4in W x 20.4in D x 27in H |
| Product Material: | Leather |
| Product Color: | Bourbon Brown Seat/ Dark Gray metal base |
| Number of Stools Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822863719 |
| Product SKU: | 388561 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leather Dark Grey Counter Stool |
| Dark Grey Counter Stool |
| Brown Leather Dark Grey Counter |
| Grey Counter Stool |
| Brown Leather Dark |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























