
Brown Faux Marble Writing Desk By Homeroots
Snazzy design illustrating a universal flair, the Brown Faux Marble Writing Desk adds a definite style to your existing space. The trendy looking geometrical base supports a wide smooth table top perfect for your office needs and accessories. It's multipurpose nature allows the desk to be effortlessly accomodated into your dining or as an additional kitchen counter top. Enhance your productivity with this faux marble table in your contemporary themed living space. 29.75" x 45.25" x 23.5"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Writing desk |
| Product Dimensions: | 29.75 H x 45.25 W x 23.5 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | eng wood,paper veneer |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Veneer |
| Product Style: | Universal style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 402054 |
| Product UPC: | 808230103696 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Chadkirk Faux Marble Writing Desk |
| Faux Marble Writing Desk |
| Chadkirk Faux Marble Writing |
| Marble Writing Desk |
| Faux Marble Writing |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $551.66
-65%$551.66
$193.08More Images








Brown Faux Marble Writing Desk By Homeroots
Snazzy design illustrating a universal flair, the Brown Faux Marble Writing Desk adds a definite style to your existing space. The trendy looking geometrical base supports a wide smooth table top perfect for your office needs and accessories. It's multipurpose nature allows the desk to be effortlessly accomodated into your dining or as an additional kitchen counter top. Enhance your productivity with this faux marble table in your contemporary themed living space. 29.75" x 45.25" x 23.5"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Writing desk |
| Product Dimensions: | 29.75 H x 45.25 W x 23.5 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | eng wood,paper veneer |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Veneer |
| Product Style: | Universal style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 402054 |
| Product UPC: | 808230103696 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Chadkirk Faux Marble Writing Desk |
| Faux Marble Writing Desk |
| Chadkirk Faux Marble Writing |
| Marble Writing Desk |
| Faux Marble Writing |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Snazzy design illustrating a universal flair, the Brown Faux Marble Writing Desk adds a definite style to your existing space. The trendy looking geometrical base supports a wide smooth table top perfect for your office needs and accessories. It's multipurpose nature allows the desk to be effortlessly accomodated into your dining or as an additional kitchen counter top. Enhance your productivity with this faux marble table in your contemporary themed living space. 29.75" x 45.25" x 23.5"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Writing desk |
| Product Dimensions: | 29.75 H x 45.25 W x 23.5 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | eng wood,paper veneer |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Veneer |
| Product Style: | Universal style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 402054 |
| Product UPC: | 808230103696 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Chadkirk Faux Marble Writing Desk |
| Faux Marble Writing Desk |
| Chadkirk Faux Marble Writing |
| Marble Writing Desk |
| Faux Marble Writing |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























