
Brown Brass Dining Chair By Homeroots
Take dining to a whole new level with the Brown Brass Dining Chair! Eye-catching and super comfortable, this contemporary marvel features a metal base with a beautiful brass finish and a masterfully upholstered seat in a modern brown color. The high backrest offers support and comfort for extended seating. 36" H x 36" W x 24" D
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 36" W x 24" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Fabric, Steel |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472177 |
| Product UPC: | 606114578475 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $775.33
-65%$775.33
$271.37More Images





Brown Brass Dining Chair By Homeroots
Take dining to a whole new level with the Brown Brass Dining Chair! Eye-catching and super comfortable, this contemporary marvel features a metal base with a beautiful brass finish and a masterfully upholstered seat in a modern brown color. The high backrest offers support and comfort for extended seating. 36" H x 36" W x 24" D
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 36" W x 24" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Fabric, Steel |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472177 |
| Product UPC: | 606114578475 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Take dining to a whole new level with the Brown Brass Dining Chair! Eye-catching and super comfortable, this contemporary marvel features a metal base with a beautiful brass finish and a masterfully upholstered seat in a modern brown color. The high backrest offers support and comfort for extended seating. 36" H x 36" W x 24" D
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 36" W x 24" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Fabric, Steel |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472177 |
| Product UPC: | 606114578475 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























