
Brown Black Reclaimed Wood Metal Computer Desk By Homeroots
Bold and modern with an industrial inspired design, this versatile computer desk will be a stand-out in your home office space. The black metal tube legs that wrap and frame the thick spacious desk-top, gives the desk an unmistakable presence. Contrast th
Specifications
| Product Dimensions: | 30" H x 23.75" W x 49" D |
| Product Color: | Brown, Black |
| Product Finish: | Veneer |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 355721 |
| Product UPC: | 4512839643052 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images







Brown Black Reclaimed Wood Metal Computer Desk By Homeroots
Bold and modern with an industrial inspired design, this versatile computer desk will be a stand-out in your home office space. The black metal tube legs that wrap and frame the thick spacious desk-top, gives the desk an unmistakable presence. Contrast th
Specifications
| Product Dimensions: | 30" H x 23.75" W x 49" D |
| Product Color: | Brown, Black |
| Product Finish: | Veneer |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 355721 |
| Product UPC: | 4512839643052 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bold and modern with an industrial inspired design, this versatile computer desk will be a stand-out in your home office space. The black metal tube legs that wrap and frame the thick spacious desk-top, gives the desk an unmistakable presence. Contrast th
Specifications
| Product Dimensions: | 30" H x 23.75" W x 49" D |
| Product Color: | Brown, Black |
| Product Finish: | Veneer |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 355721 |
| Product UPC: | 4512839643052 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























