
Brown And Beige Rattan Bar Cart By Homeroots
Enhance your kitchen or patio with this uniquely fabricated Brown and Beige Rattan Bar Cart. It's distinctively crafted weather resistant PU weave features an abstract geometric brown and beige diamond pattern, which almost leaves you in a trance if you stare too long. The thick bent rattan framework adds to the durability and longevity. Although it doesn't have any wheels, the cart is easily portable due to its lightweight nature. 34" x 38" x 16.5"
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 38in W x 16.5in D x 34in H |
| Product Material: | Rattan |
| Finish: | Beige Diamond |
| Product Color: | Beige |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822868028 |
| Product SKU: | 388949 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Beige Rattan Bar Cart |
| Beige Rattan Bar Cart |
| Brown Beige Rattan Bar |
| Beige Rattan Bar |
| Brown Beige Rattan |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images







Brown And Beige Rattan Bar Cart By Homeroots
Enhance your kitchen or patio with this uniquely fabricated Brown and Beige Rattan Bar Cart. It's distinctively crafted weather resistant PU weave features an abstract geometric brown and beige diamond pattern, which almost leaves you in a trance if you stare too long. The thick bent rattan framework adds to the durability and longevity. Although it doesn't have any wheels, the cart is easily portable due to its lightweight nature. 34" x 38" x 16.5"
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 38in W x 16.5in D x 34in H |
| Product Material: | Rattan |
| Finish: | Beige Diamond |
| Product Color: | Beige |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822868028 |
| Product SKU: | 388949 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Beige Rattan Bar Cart |
| Beige Rattan Bar Cart |
| Brown Beige Rattan Bar |
| Beige Rattan Bar |
| Brown Beige Rattan |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enhance your kitchen or patio with this uniquely fabricated Brown and Beige Rattan Bar Cart. It's distinctively crafted weather resistant PU weave features an abstract geometric brown and beige diamond pattern, which almost leaves you in a trance if you stare too long. The thick bent rattan framework adds to the durability and longevity. Although it doesn't have any wheels, the cart is easily portable due to its lightweight nature. 34" x 38" x 16.5"
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 38in W x 16.5in D x 34in H |
| Product Material: | Rattan |
| Finish: | Beige Diamond |
| Product Color: | Beige |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822868028 |
| Product SKU: | 388949 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Beige Rattan Bar Cart |
| Beige Rattan Bar Cart |
| Brown Beige Rattan Bar |
| Beige Rattan Bar |
| Brown Beige Rattan |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























